PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1160}
7,7 47 088
ocen
7,7 10 1 47088
7,0 31
ocen krytyków
Trzy kolory: Biały
powrót do forum filmu Trzy kolory: Biały

Biały, a więc równość

ocenił(a) film na 10

Najważniejszym motywem poruszonym przez dzieło Kieślowskiego jest równość, a raczej jej brak. Karol Karol mieszkając w Francji przez brak znajomości francuskiego nie może sobie poradzić w życiu. W sądzie przez to traci wszystko i ciągnie się to za nim przez długi czas. Jednak równośc odbija się jeszcze wiele, wiele razy w tym filmie i jak się okazuje w dzisiejszym świecie jest poważnie zaburzona.

Inne ważne motywy to miłość, samotność, ambicja. Polecam film każdemu, kto szuka w kinematografii głębii i tematu przemyśleń

ocenił(a) film na 8
ct23

witam stargo korespondenta Czeska. Musze sie z toba zgodzic, film byl faktycznie bardzo dobry i nie potrafie zrozumiec jego przeciwnikow. Jak dla mnie jeden z najlepszych polskich filmow o ile nie najlepszy.
ps."Time Apocallypse" dalej mi sie nie podoba, ale to chyba kwestia gustu....

ocenił(a) film na 10
ct23

ogladałam go juz kiedyś ale wczoraj ze tak powiem obejrzalam go "porzadnie". ten jeden porzadny raz mi wystarczyl by zgodzic sie, ze ten film jest bardzo dobry, gleboki, ale na szczescie pozabawiony epotowania patosem, ktorego w filmach nie lubie.

ocenił(a) film na 7
ct23

No właśnie z tą znajomością francuskiego to nie rozumiem, w sądzie niby ani słowa, a przez resztę filmu normalnie gadał...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones