PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1160}
7,7 47 123
oceny
7,7 10 1 47123
7,0 31
ocen krytyków
Trzy kolory: Biały
powrót do forum filmu Trzy kolory: Biały

Skandal ! 

ocenił(a) film na 7

Spojrzałem W Program I Gdy Zobaczyłem Że Biały Ma 4 Gwiazdki ,A Ten Nudny,Monotonny Gniot (Niebieski) Ma 5 To Chyba Jestem Anna Jagielonka...

akson9

lol

ocenił(a) film na 7
Oktavian7

Ale rozbudowany komentarz hah

akson9

abo sprawdzałem ,czy juz mogę komentować,bo jakaś blokada była ;]

ocenił(a) film na 7
Oktavian7

aha spox :P

akson9

A po co każde słowo z wielkiej? Styl niemiecki? :D

akson9

Niebieski jest lepszy i pewnie dlatego.

ocenił(a) film na 7
neo_angin

Tsa... nie znasz się ;) ;P

akson9

Biały jest spoko, ale ma naiwną końcówkę moim zdaniem. Niebieski mi się najbardziej podobał z trylogii.

ocenił(a) film na 7
neo_angin

Haha niebieski to tandeta .

akson9

Czemu? Ma najlepszy klimat z trylogii. Biały jest naiwny.

ocenił(a) film na 7
neo_angin

Niebieski jest monotonny,nie ma tam żadnego klimatu.Przewidywalny i nudny.

akson9

Nuda to nie argument. Zresztą dla mnie nudny nie był, a Biały JEST naiwny.

ocenił(a) film na 7
neo_angin

Biały jest z trylogii najlepszy + niebieski jest naiwny bo jest bardzo przewidywalny i ciągłe rozczulania się nad sobą Juliette Binoche nie są ciekawe.

ocenił(a) film na 9
akson9

Mi też bardziej podobał się Biały niż Niebieski.
Może to przez sentyment. Biały pokazuje świat mojego dzieciństwa - chodzi mi o te obrazy Polski lat 90. Tę mgłę, deszcz, śnieg, ulice, domy.
Ale wydaje mi się też, że Biały nie ma tego ciśnienia. Niebieski, pierwszy z trylogii, jest taką wprawką, bez urazy, ale jest taki jakiś zbyt "poważny", jakby na siłę ktoś starał się wyłożyć mi jakąś filozofię, która zresztą tej osobie, która mówi do mnie, była nie do końca znana, obca - jakby Kieślowski bardzo starał się powiedzieć coś mądrego. Wielka zagraniczna aktorka, "światowi" bohaterzy, Francja. I ten przeraźliwie zimny kolor. Brr.
Producent na nim zarobił, więc Kieślowski mógł zrobić taki film, jak Biały. To nie jest europejski film, co uważam za plus. To film p o l s k i. Nie ma tego ciśnienia. Jest bardziej swojski. No i tak tak niesamowicie oddaje klimat tamtych czasów. Bardzo sensualny film, jak dla mnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones