PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1160}
7,7 47 069
ocen
7,7 10 1 47069
7,0 31
ocen krytyków
Trzy kolory: Biały
powrót do forum filmu Trzy kolory: Biały

Kto mi pomoże w rozszyfrowaniu tego co chciała powiedzieć Dominique w ostatniej scenie
w więzieniu???

ocenił(a) film na 8
filmomanka91

Że jak wyjdzie z więzienia to ponownie się pobiorą... Przynajmniej ja tak to zrozumiałem.

użytkownik usunięty
filmomanka91

mimo tego że ona mu rozerwała serce, chce go poślubić na nowo jak wyjdzie zza krat

filmomanka91

W ciekawostkach jest napisane, że informacja jaką Dominique przekazuje Karolowi językiem migowym brzmi: "Kiedy wyjdę z więzienia, rozejdziemy się, dobrze? Albo zostaniemy tu razem i znowu się pobierzemy".

ocenił(a) film na 10
pawbed

W jakich ciekawostkach?
Ja to odebrałam nieco inaczej... Coś w stylu "Nasze drogi się rozeszły, ty poszedłeś do nieba....Nie, zostałeś, żyjesz., ale ja jestem tu, a ty wciąż kręcisz się bezsensu (albo czekasz), ty masz obrączkę na dłoni, a ja w sercu" - może brzmi to lekko bezsensu, ale miałam wrażenie, że ona chce mu pokazać, że ostatecznie zemsta nic mu nie dała, nadal są oddzielnie, może nadal się kochają, ale nie są razem, bo skrzywdzili siebie nawzajem, ona może, ze zwykłej głupoty on z zemsty....Sama nie wiem, strasznie problematyczna jest dla mnie ta scena, ale nie sądzę, żeby to było coś w stylu kocham cię, pobierzmy się znowu.... to jakieś takie za mało dramatyczne.

paolka16

Kiedyś na filmwebie w ciekawostkach filmu było tak napisane. Widzę, że już obecnie tego nie ma.

ocenił(a) film na 10
pawbed

No właśnie nie ma i szkoda :/ Ale już czytałam gdzieś, że ponoć Kieślowski się wypowiadał, że miało to znaczyć : Kiedy wyjdę z więzienia, nie polecę do Paryża, zostanę tutaj i weźmiemy ślub.
Byłam przekonana, że ten film nie ma happy endu...A jednak. Odpowiedź można też znaleźć w kolejnej części, bo i Julie i Zamachowski są w obsadzie, może będą pokazani gdzieś razem, szczęśliwi...

ocenił(a) film na 10
filmomanka91

"Wyciągnij mnie z więzienia to sie pobierzemy bo wiem że mnie kochasz". Zwykła manipulacja, ponieważ wiadomo że ona go nigdy nie kochała.

ocenił(a) film na 8
Varza

Ale w "Czerwonym" znowu są razem.

filmomanka91


Wiem że komentarz napisano lata temu ale jeśli ktoś się nadal zastanawia to tutaj Julie Delphy grająca Dominique tłumaczy co w tej scenie chciała przekazać: https://www.youtube.com/watch?v=1gqYoVAErLQ

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones