Charlie S. Chaplin

powrót do forum osoby Charlie S. Chaplin

właśnie wróciłam z projekcji Gorączki złota Chaplina, z oryginalną myzyką, wykonaną przez orkiestrę Filharmonii Poznańskiej. Był to pierwszy tego typu pokaz w Polsce, dlatego przed projekcją przeczytano list, który w związku z tym wydarzeniem przesłał członek rodziny Chaplinów. Jeszcze jestem pod wrażeniem tego, co zobaczyłam i usłyszałam. To niesamowite obejrzeć fantastyczny czarno-biały film z jedynym w swoim rodzaju Chaplinem, przy muzyce, wykonywanej na naszych oczach. Jeśli kiedykolwiek będziecie mieli okazję zobaczyć taki pokaz, to jej nie zmarnujcie!!! Kiedyś w czasach kina niemego, właśnie w ten sposób odbywały się projekcje filmów. Chaplin to klasyka i naprawdę warto go poznać. Świetny jest także Dyktator, w którym Chaplin ośmiesza faszyzm, Hitlera. Przydałaby się tutaj jego filmografia... Żyjemy w przestrzeni kina współczesnego, mniej lub bardziej komercyjnego, a może warto zobaczyć jego początki i poznać legendy kina. Ale powiedzieć o Chaplinie legenda, to powiedzieć stanowczo za mało! Pozdrawiam.

natalus77

http://www.filmweb.pl/o47504/Charles+Chaplin

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones